Лицар з чарівною голкою


"Душа була вже над тілом ..."

 Це сталося одного разу влітку.  На тротуарі біля метро "Арсенальна" лежав вмираюча людина.  На вигляд це був п'ятдесятирічний середнього достатку чоловік з майже почорнілим обличчям.  Перехожі проходили повз, не звертаючи (як годиться в останні роки) уваги.  Тільки якась жінка намагалася додзвонитися до "швидкої".

 Саме завдяки їй, проходячи повз телефону-автомата, лікар Му зі своєю супутницею Мариною, студенткою Київського медичного університету, і звернули увагу на бідолаху.

 

- Душа його вже була над тілом і сказала: "Допоможи мені", як розповів лікар після того, що сталося, - згадує Марина.  - Перше, що він зробив - перевірив пульс.  Ще три хвилини і було б уже пізно.  Відразу ж почав масажувати зап'ясті, ділянку ліктя, груди.  Потім продовжував робити тайцзи-цигун масаж на відстані.  Чоловік почав хаотично смикати руками, ногами.  Відкрив затуманені очі, закліпав, в подиві поглядів навколо і не розуміючи, що відбувається.  І став повільно, майже без сторонньої допомоги, підніматися.  Від усіх присутніх (а зібралося чимала кількість людей), приголомшених що відбувається, почулися слова захоплення і вдячності, а Му Ван Чен склав руки у серця, за китайською традицією, мовчки вклонився врятованому їм людині і пішов не озираючись.

 

- Але найбільше мене вразило те, - продовжує Марина, - що у чоловіка, як я уточнила пізніше, трапився інфаркт міокарда, а він на моїх очах піднявся, взяв дипломат і пішов собі.  Правда, ходою невпевненою.  У нашій медичній практиці хворий з таким діагнозом після реанімації - на строгому постільному режимі близько двох тижнів.  На мій подив, лікар Му відповів: "Якщо зняти напад саме під час нападу, то проблема вирішена, і далі організм вже не потребує сторонньої допомоги".

Ще одну людину просто під відкритим небом, в Києві, а точніше, на пероні метро "Лівобережна", врятував китайський лікар.  Вийшовши з вагона електропоїзда - побачив дівчину, яка лежала на лавці, а свідки подій намагалися їй всунути ліки крізь зціплені щелепи.  Кілька хвилин він чаклував над нею за допомогою старовинного тайцзи-цигун масажу (який за сімейною традицією передавався з покоління в покоління), і вона відкрила очі, ще кілька хвилин роботи з енергією хворої, і вона піднялася, а Му Ван Чен, як завжди,  мовчки вклонився і пішов у своїх справах.


Тим же методам і точкам швидкої допомоги доктор Му вчив своїх київських послідовників на семінарі з тайцзи-цигун масажу, але насамперед звернув увагу на думки-намір: "У що б то не стало я повинен врятувати людини, яка гине. Навіть, якщо шанс один з  ста ".


"У людини має бути добре серце ..."

 Тоді він зможе стати на захист добра і людяності.  Чи не буде доброго серця, то не зможе захистити, а тим більше - досягти вершин бойової та й будь-якого мистецтва.

 Це тлумачення старовинного виразу з китайською шуфи (каліграфія на тканини), яке ніби оберіг в українській оселі, висить на стіні в кабінеті лікаря Му.  І за значенням таки дійсно оберіг, оскільки чотири ієрогліфа (дослівний переклад: лицар, внутрішня воля, Будда, серце), які містять стільки слів тлумачення, написав спеціально для Му Ван Чена його особистий Учитель - шанований в Китаї майстер тайцзи-цюань, майстер тайцзи-цигун масажу, майстер каліграфії.


І як каже лікар Му, який вже давно і сам - досвідчений майстер: "Коли ці ієрогліфи читає справжній чоловік, то його добра енергія відразу ж посилюється. Зрозуміло, якщо він вміє читати по-китайськи".


Однак, в його кабінеті дійсно якось в по-особливому затишно, спокійно.  Це врівноважує і гармонізує українських пацієнтів.

 Звертаються ж вони до нього з різними недугами.  І з незапущених, як наприклад, у чотирирічного хлопчика, який страждав від болю в печінці і кишках.  Йому було досить зробити сеанс масажу на руці, і все прийшло в норму.  Приходять і з важкими хворобами: Наташі (36 років) п'ять разів робили операцію з видалення пухлини в матці.  Це був не живіт, а суцільний рубець, проте пухлина знову з'являлася.  Китайському цілителя довелося зробити 15 сеансів голковколювання - пухлина зникла.


- Тому, - пояснює лікар Му, - усунув причину.  Іноді доводиться значно більше проводити сеансів, щоб видалити з організму корінь хвороби.  Все залежить від її занедбаності і того, наскільки глибоко вона проникла в кістки, кров, органи.  Ользі (56 років) знадобилося 30 сеансів голковколювання, які допомогли їй позбутися пухлини, що поширилася на всю матку.


Якщо ж звертаються дуже пізно (тобто хворіють багато років і протягом цього часу ще й неправильно лікувалися), то просто голковколюванням і тайцзи-цигун масажем не вилікуєш хворого.  Можна лише поліпшити стан здоров'я.


- Тому для китайців притаманне зупиняти захворювання на ранній стадії, - продовжує він, - а якщо не встигли, і хворий розхворівся, то в першу чергу лікують не хворобу, а дослідивши хворого, виявляють причину, яка може перебувати в зовсім іншій частині тіла.  Коли причина правильно встановлена, то людину можна вилікувати.


Пригадую, як близько двох років тому мати моєї знайомої, викладач психології в одному з інститутів Києва, під час прийому іспитів у студентів раптово захворіла: у хребті і ногах з'явився різкий біль, і така, що ходити стало дуже важко.  А причина хворобливого стану виявилося в шлунку, - ракова хвороба тільки пустила там своє коріння, викликавши порушення в організмі.  Курс лікування голками - і хвороба зникла, а біль в ногах - ще після перших сеансів.

 Нещодавно нагадала про цей випадок лікаря: хотіла розпитати детальніше про це.


 "Хвороби Не будете звертати уваги. Звертається до мене хворий - я шукаю причину. Знайшов причину - лечу. Вилікував - забув про лікування, - почулося у відповідь. - У нашій медицині найголовніше - зберегти здоров'я у здорової людини, а не лікувати його. Допомагають цьому  тайцзицюань, цигун ...


Танець нескінченності

Му Ван Чен ще з дитинства долучився до ушу, китайському бойовому мистецтву, вчився у свого дідуся і батька.  А 25 років тому йому пощастило зустрітися з досвідченим майстром тайцзицюань, і з того часу процес пізнання гімнастики "Нескінченність" (так ще її називають) під керівництвом Учителя не припиняється.


Багато століть поспіль з покоління в покоління, як безцінну перлину, передають майстри Китаю знання одного з унікальних явищ китайської культурної традиції своїм учням.  А з травня 1994 року це знання передає Му Ван Чен киянам, навчаючи їх на семінарах самому м'якому серед п'яти стилів тайцзицюань - стилю ВУ (рідкісному на території СНД).


Тайцзицюань - це ряд форм, а їх в стилі ВУ - 84, які послідовно і безперервно виконуються тілом, нагадуючи плавний танець.  Кожен рух в певний момент містить у собі взаємопристосовуючі і взаємодоповнюючі протилежні початки, протилежні сили.  Вони постійно ніби грають між собою, знаходячи в цій грі гармонію.  Грають, але не ворогують.


Ці складно скоординовані рухи вимагають концентрації на їх виконання, і якщо людина зосереджена на одному - значить абстрагувався від всього іншого.  І тоді, звичайно, перевантажені зони головного мозку відпочивають.  Тому тайцзицюань ще називають релаксационной гімнастикою.


Рухи продумані так, що енергетичні канали, по яких циркулює енергія, стають проточними ( "пробки" і "греблі", які утворюються в основному в суглобах, пробиваються).  А вільна циркуляція енергії і достатня її кількість - гарантія гарного здоров'я і довголіття, як вважає китайська медицина.


Словом, тайцзицюань стилю ВУ - це гармонія, яка врівноважує енергетику організму, очищає процеси мислення, сприяє духовному зростанню людини.  А головне, що вона координує душу, розум і тіло людини.


Слід зауважити, що ця лікувально-оздоровча гімнастика - ще й могутній фундамент для бойового мистецтва.


Якось на одному з семінарів Му Ван Чен пояснив, чому він проводить навчання танцю "Нескінченності": "У вас в країні багато хворих людей, тому я ділюся своїм досвідом. Для мене насамперед - здоров'я людини, а не майстерність бойового мистецтва"  .


А пізнання тайцзицюань приводить людину до стану природності, єдності з навколишнім світом, досягнення здоров'я і довголіття через зміцнення внутрішніх органів, еластичності м'язів, рухливості суглобів, міцності сухожиль, чутливості нервових закінчень і хорошого кровообігу.



Copyright 2007 (C) China Doctor