Масаж запобіжить грип


Китайський лікар Му Ван Чен пропонує під час епідемій грипу або ж при сприятливих умовах для виникнення цієї інфекційної хвороби здійснювати самомасаж кількох біологічно активних точок.


Сеанс триває до 10 хв.  Починати треба з точки Фен-Чі (парна: зліва і справа - симетрично).  Вони знаходяться під потиличної кісткою голови трохи нижче верхівок горбків, там, де пальпується поглиблення.  Це повинно бути вище межі росту волосся на 1 цунь (ширина верхньої фаланги великого пальця руки).


Треба натиснути великими або вказівними пальцями (лівою рукою на точку зліва, направляючи тиск за умовною лінією до правого ока; правій - праворуч, орієнтуючись на ліве око) до відчуття болю.  Масажувати їх, обертаючи подушечки пальців за годинниковою стрілкою, 60 разів (1 хв), а потім проти годинникової стрілки теж 60 разів.


Наступна точка - Хе-Гу, яка знаходиться на верхівці складки між стислими вказівним і великим пальцями руки.  Стискати великим і вказівним пальцями правої руки цю точку на лівій руці 60 разів, а потім навпаки: лівою рукою на Хе-Гу правої руки.


Далі перейти до масування точки Цзу-Сань-Лі.  Її можна знайти, якщо відміряти від щілини між колінними кістками 3 цунь (ширина 4 пальців) вниз.  Спочатку, натискаючи великими пальцями (складеними один на один) на точку однієї ноги, зробити 60 обертів на одну сторону, потім 60 оборотів в зворотному напрямку.  Потім таким же чином помасажувати точку Цзу-Сань-Лі на другій нозі.  У процесі натискання повинна відчуватися біль.  Якщо виникне оніміння або біль буде віддавати до пальців ноги - це теж непогано.


І четверта (і остання) зона впливу - потилицю.  Долонями рук терти потилицю з боку в бік.  Як довго?  Поки шия не стане досить теплою.


Описаний масаж робити, принаймні, один раз в день.  Якщо ризик захворювання підвищується, то і кількість таких сеансів протягом дня теж має збільшуватися (вранці, вдень і ввечері).Copyright 2007 (C) China Doctor