Масаж запобіжить грип
Китайський лікар Му Ван Чен пропонує під час епідемій грипу або ж при сприятливих умовах для виникнення цієї інфекційної хвороби здійснювати самомасаж кількох біологічно активних точок.
Сеанс триває до 10 хв. Починати треба з точки Фен-Чі (парна: зліва і справа - симетрично). Вони знаходяться під потиличної кісткою голови трохи нижче верхівок горбків, там, де пальпується поглиблення. Це повинно бути вище межі росту волосся на 1 цунь (ширина верхньої фаланги великого пальця руки).
Треба натиснути великими або вказівними пальцями (лівою рукою на точку зліва, направляючи тиск за умовною лінією до правого ока; правій - праворуч, орієнтуючись на ліве око) до відчуття болю. Масажувати їх, обертаючи подушечки пальців за годинниковою стрілкою, 60 разів (1 хв), а потім проти годинникової стрілки теж 60 разів.
Наступна точка - Хе-Гу, яка знаходиться на верхівці складки між стислими вказівним і великим пальцями руки. Стискати великим і вказівним пальцями правої руки цю точку на лівій руці 60 разів, а потім навпаки: лівою рукою на Хе-Гу правої руки.
Далі перейти до масування точки Цзу-Сань-Лі. Її можна знайти, якщо відміряти від щілини між колінними кістками 3 цунь (ширина 4 пальців) вниз. Спочатку, натискаючи великими пальцями (складеними один на один) на точку однієї ноги, зробити 60 обертів на одну сторону, потім 60 оборотів в зворотному напрямку. Потім таким же чином помасажувати точку Цзу-Сань-Лі на другій нозі. У процесі натискання повинна відчуватися біль. Якщо виникне оніміння або біль буде віддавати до пальців ноги - це теж непогано.
І четверта (і остання) зона впливу - потилицю. Долонями рук терти потилицю з боку в бік. Як довго? Поки шия не стане досить теплою.
Описаний масаж робити, принаймні, один раз в день. Якщо ризик захворювання підвищується, то і кількість таких сеансів протягом дня теж має збільшуватися (вранці, вдень і ввечері).
Copyright 2007 (C) China Doctor